Wysokie koszty energii, obniżenie wydajności pracy, straty w magazynowanych produktach – to tylko niektóre z zagrożeń wynikających z przegrzania przestrzeni przemysłowych. Silne promieniowanie słoneczne i coraz wyższa temperatura otoczenia potrafią przysporzyć wielu problemów:

1. Nieodpowiednio zabezpieczone budynki tworzą nieprzyjazne środowisko dla pracowników, którzy mogą poczuć się osłabieni i stracić na swojej produktywności. Wymaga to także stosowania dodatkowych przerw i generowania kolejnych strat finansowych.

2. Hipermarkety, zakłady produkcyjne oraz magazyny mogą przez duże nasłonecznienie zwiększać eksploatację urządzeń klimatyzujących. Większy pobór energii przyczynia się do większych kosztów chłodzenia.

3. Przegrzane agregaty znacząco obniżają wydajność, a ewentualne przerwy w dostawie energii odbijają się na zyskach firmy.

Aby ochronić zarządców przed skutkami wysokich temperatur stworzyliśmy wodoszczelną powłokę COOL-R. Jest trwała, zapewnia hydroizolację i obniża temperaturę pod dachem nawet o 10 stopni bez dodatkowego sprzętu.

COOL-R to proste rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć koszty chłodzenia nawet o kilkaset tysięcy złotych.

 

Zagrożenia